اصزار بر پرنس و پرنسس بودن

روانشناسی

پرنسس بودن یک رویاست. پیراهن با آستین پفی و دامن پر چین، موهای بلند، خانه ای مجلل و پرنسی که همیشه عاشق است. این ها می تواند به شخص احساس خوشبختی دهد، هر چند که در دنیای بیرون از انیمیشن های والت دیزنی همه ی این شرایط هم زمان فراهم نمی شود.

کمتر کسی می تواند بگوید داشتن این چیزهای قشنگ را دوست ندارد، هر چقدر هم که عاقل باشد، چرا که خواسته ها و رویاهای ما ارتباط چندانی با بخش استدلال گر و منطقی مغزمان ندارند.

احساس زیبایی شناسی نوعی ارزشگذاری را در مغز انجام می دهد که ارتباطی با بقای گونه ی انسان ندارد. دوست داشتن چیزهایی که ضروری نبوده، در عین حال به شدت خوشایند و راضی کننده اند.

 بنابراین ما زیبایی ها را دوست داریم، چهره، لباس، مو، خانه و هر چیزی که متعلق به ماست، اگر زیبا باشد این طور به نظر می رسد که ما خوشبخت و راضی هستیم؛ حتی اگر هم احساس رضایت درونی نداشته باشیم، معولا دیگران این را متوجه نمی شوند، چون آن ها هم احتمالا محو زندگی زیبای ما شده اند.

می شود گفت ما دلمان می خواهد همانند پرنس ها و پرنسس ها زندگی کنیم، در عین حال همه ی ما به یک اندازه بر این امر اصرار نداریم!

برخی از افراد انرژی و هزینه ی زیادی را صرف این موضوع می کنند که نشان دهند پرنس و پرنسس هستند.

گاهی این رفتارها به قدری افراطی و دور از زندگی معمول هستند که رسانه ای می شوند و افراد زیادی در مورد آن ها نظر می دهند.

زایمان های پرنسسی در تاریخ خاص

تولد یک انسان در یک تاریخ تولد رند اتفاق جالبی است، هر چند که از نظر عقلانی هیج مزیت خاصی ندارد. بخش های زیرین و ابتدایی تر مغز می گویند این تاریخ تولد شگفت انگیز است، در حالی که کورتکس پیشرفته می گوید تاریخ تولد انسان را عوامل مهم تری تعیین می کند.

بارداری و تولد فرزند یکی از لذت بخش ترین رویدادهای زندگی یک عاشق و معشوق است به وجود آوردن یک انسان کوچک پس از با هم یکی شدنی عاشقانه،

 به خودی خود

 به اندازه ی کافی

 لذت بخش و راضی کننده است.

همه ی هم و غم دو انسان در این شرایط داشتن فرزندی سالم است.

دلیل رفتارهای افراطی تجمل گرایانه

زایمان های پر زرق و برق

اصرار برای تولد فرزند در تاریخ رند

 تلاشی ناشیانه است برای نشان دادن این که ما خوشبخت هستیم،

این تلاش با فشار نیازهای برآورده نشده انجام می شود،

 نیاز به دیده شدن و مورد تایید قرار گرفتن.

فشار برای اثبات این که من ارزشمند هستم و همه ی ابزارهای لازم برای خوشبختی به من هدیه شده است.

افراد دارای این سبک زندگی در هر شرایطی نیاز دارند که نشان دهند از دیگران برتر بوده، همواره به دنبال اثبات این برتری با جلوه گری در مورد رویدادهای زندگی و اصرار برای نمایش آن به دیگران هستند.  

امیدوارم که از مطالعه این مطلب لذت برده باشید

دکتر فائزه خانلرزاده بهترین روانشناس نوروسایکولوژیست بهترین روانشناس دکتر فائزه خانلرزاده روانشناس تلفنی مشاوره تلفنی روانشناس آنلاین روانشناس آنلاین

فائزه خانلرزاده

فائزه خانلرزاده