بازدید کننده گرامی

به وب سایت دکتر فائزه خانلرزاده (روانشناس متخصص نوروسایکولوژی) خوش آمدید. لطفا جهت مشاهده مطالب آموزشی و مقالات دکتر خانلرزاده به صفحه اصلی سایت مراجعه فرمایید. برای دریافت وقت مشاوره روانشناسی با شماره 09032837227 (9 صبح تا 8 شب) تماس بگیرید.

 

دکتر فائزه خانلرزاده بهترین روانشناس نوروسایکولوژیست بهترین روانشناس دکتر فائزه خانلرزاده روانشناس تلفنی مشاوره تلفنی روانشناس آنلاین روانشناس آنلاین

دکترای روانشناسی نوروسایکولوژی

عضو سازمان نظام روانشناسی

عضو انجمن روانشناسان ایران

عضو جامعه پزشکان و روانشناسان های سلامت

عضو انجمن مراکز خدمات روانشناسی و مشاوره ایران

دکتر فائزه خانلرزاده بهترین روانشناس نوروسایکولوژیست بهترین روانشناس دکتر فائزه خانلرزاده روانشناس تلفنی مشاوره تلفنی روانشناس آنلاین روانشناس آنلاین

دکترای روانشناسی نوروسایکولوژی

عضو سازمان نظام روانشناسی

عضو انجمن روانشناسان ایران

عضو جامعه پزشکان و روانشناسان های سلامت

عضو انجمن مراکز خدمات روانشناسی و مشاوره ایران

بازدید کننده گرامی

به وب سایت دکتر فائزه خانلرزاده (روانشناس متخصص نوروسایکولوژی) خوش آمدید. لطفا جهت مشاهده مطالب آموزشی و مقالات دکتر خانلرزاده به صفحه اصلی سایت مراجعه فرمایید. برای دریافت وقت مشاوره روانشناسی با شماره 09032837227 (9 صبح تا 8 شب) تماس بگیرید.

مشاوره آنلاین روانشناسی یا مشاوره حضوری؟

یافتن روانشناس متخصص و با تجربه برای مراجعه حضوری، مشغله های کاری، صرف وقت و هزینه زیاد، مشکلات ترافیکی رفت و آمد و … باعث شده است که بسیاری از افراد از خدمات متخصصین روانشناسی بهره مند نشوند.

انواع روش های مشاوره روانشناسی

مهم ترین قسمت یک مشاوره روانشناسی ارتباطی است که بین شما و روانشناس برقرار می شود. در عصر ارتباطات راه های مختلفی برای برقراری این ارتباط بین شما و مشاور وجود دارد که هر کدام نسبت به دیگری مزایا و معایبی دارد که در ادامه بررسی می کنیم:

مشاوره روانشناسی حضوری

اولین و رایج ترین و بدون شک یکی از موثر ترین انواع مشاوره روانشناسی، ملاقات حضوری است. در این روش شما و مشاور رو در رو صحبت می کنید و مشاور علاوه بر شنیدن صدا و لحن شما، می تواند حالات چهره و زبان بدن شما را هم ارزیابی کند و درک بهتری از دغدغه های شما داشته باشد.

البته مشاوره حضوری محدودیت هایی هم دارد. مثلا برای مراجعه حضوری معمولا شما باید از مشاور وقت بگیرید و در ساعات کاری مشاور به مطب مراجعه کنید که ممکن است لزوما وقت مناسبی برای شما نباشد.

همین مراجعه به مطب هم دردسر های خودش را دارد. مثلا شاید شما فرصت یک جلسه ی یک ساعته روانشناسی را داشته باشید اما مایل نباشید حداقل یک ساعت دیگر در راه و ترافیک از دست بدهید.

از طرفی صحبت از عمیق ترین افکار و احساسات نزد کسی که تازه ملاقات کرده ایم ممکن است با شرم و خجالت همراه باشد. از نظر هزینه هم معمولا مشاوره های حضوری هزینه ی بیشتری از سایر انواع مشاوره دارد.

مشاوره روانشناسی تلفنی

مشاوره روانشناسی تلفنی اولین روش مشاوره غیر حضوری است که به سرعت به عنوان یک روش جایگزین برای مشاوره حضوری از محبوبیت خوبی برخوردار شد. مشاوره تلفنی به دلیل مزایای بی شمار باعث افزایش استفاده از خدمات مشاوره ای شده است.

از مزایای مشاوره تلفنی نسبت به مشاوره حضوری می توان به عدم نیاز به مراجعه و صرفه جویی در زمان و هزینه ی رفت و آمد اشاره کرد. همچنین در این روش شما می توانید به صورت ناشناس خدمات مشاوره دریافت کنید که نقش شرم و خجالت را در مطرح کردن موضوعات شخصی کمرنگ تر می کند و کمک می کند که بی پرده تر به طرح دغدغه ها بپردازید.

یکی از مهم ترین مزایایی که روش های مشاوره تلفنی را برای برخی محبوب تر می کند این است که روند مشاوره افراد می تواند به راحتی از دید اطرافیان مخفی بماند و فرد از قضاوت های نابجا به دلیل استفاده از خدمات مشاوره مصون می ماند. همچنین مشاوره روانشناسی تلفنی هزینه ی بسیار کمتری نسبت به مشاوره حضوری دارد.

از طرفی به واسطه ی دسترسی گسترده به تلفن ثابت و همراه، خدمات مشاوره غیر حضوری در منزل و محل کار و حتی در سفر امکان پذیر است. اما از دید بعضی از مراجعین و مشاوران، مشاوره تلفنی به دلیل قابل مشاهده نبودن چهره و حرکات بدن صمیمیت و کیفیت کمتری دارد. این موضوع باعث شده با وجود مزایای بی شمار مشاوره تلفنی هنوز هم عده ای مشاوره حضوری را به انوع دیگر آن ترجیح دهند.

مشاوره آنلاین روانشناسی

یکی دیگر از روش هایی که به لطف ظهور اینترنت و رواج گوشی های هوشمند ممکن شده مشاوره آنلاین از طریق سایت یا اپلیکیشن های موبایل است. این روش مستلزم دسترسی به اینترنت از طریق گوشی هوشمند یا رایانه است. در این روش شما و مشاور از پیام رسان ها می توانید به گفتگوی آنلاین زنده صوتی و تصویری بپردازید. این روش یکی از محبوبترین روشهای مشاوره آنلاین روانشناسی است که بسیار نتیجه بخش می باشد.

مدیریت زمان، هزینه کمتر، در دسترس بودن از منزل یا محل کار و محرمانه و امن بودن از مزایای مشاوره آنلاین روانشناسی می باشد.

انواع مشاوره روانشناسی آنلاین

مشاوره آنلاین فردی

در مشاوره فردی مسائلی مانند افسردگی، وسواس، کمبود اعتماد به نفس، نداشتن انگیزه، بدبینی و شک، ترس، استرس، اضطراب، پرخاشگری و … بررسی می‌شود؛ بنابراین مشاور به افراد کمک می‌کند که با کمک مشاوره تلفنی روانشناسی به هماهنگی روانی و جسمی برسند.

تغییر افکار منفی و وسواس گونه چگونه اتفاق می‌افتد؟

دلیل احساس نیاز کردن به تائید دیگران در زمینه‌های مختلف چیست؟

آموزش مهارت‌های ارتباطی چه تأثیری در تصمیم‌گیری افراد دارد؟

مشاوره آنلاین خانواده

با توجه به تفاوت‌هایی که بین زن و مرد در زمینه‌های فکری، رفتاری، روانی و … وجود دارد به وجود آمدن اختلاف بین زن و شوهر طبیعی است. بنابراین انتخاب روش‌هایی برای حل و مدیریت آن بسیار مهم است. کمک گرفتن از مشاوره خانواده به صورت تلفنی و آنلاین شما را در انتخاب راه اصولی و قابل اجرا یاری می‌کند.

مشکل ارتباطی‌ام را با فرزندان چگونه حل کنم؟

آیا تغییر رفتار من یا سایر اعضای خانواده امکان پذیر است؟

چگونه اختلاف سلیقه خود را بیان کنیم؟

یادگیری اصول همدلی چقدر در روابط زن و شوهر مؤثر است؟

مشاوره آنلاین خیانت

خیانت اثر تخریبی بر احساسات و اعتماد زوج‌ها می‌گذارد. زوجی که مورد خیانت قرار گرفته دچار احساس خشم، افسردگی، ترس و تنهایی می‌شود. این افراد در بعضی از موارد قادر به بیان احساساتشان در قالب کلمات نیستند. مشاوره خیانت به صورت تلفنی در این شرایط خاص تسکین دهنده بوده، می تواند راه حل هایی سریه به شخص ارائه دهد.

آیا ترمیم اعتماد از دست رفته در خیانت امکان‌پذیر است؟

آیا گذشت و چشم‌پوشی شخصی که به او خیانت شده چاره مشکل است؟

آیا علت خیانت در حل موضوع کمک کننده ست؟

تا چه حد بهبود درد و ناراحتی‌ حاصل از خیانت امکان‌پذیر است؟

مشاوره آنلاین جنسی

مشکلات جنسی در برخی موارد از سوی زوج‌ها جدی گرفته نمی‌شود. اغلب از بیان مشکلات زناشویی طفره می‌روند. مشاوره جنسی می‌تواند بسیار اثربخش باشد، بخصوص مشورت گرفتن از یک مشاور امین، مطلع و با تجربه. مشاوره جنسی تلفنی این امکان را برای شما فراهم می آورد تا بدون خجالت به راحتی مشکلات جنسی را با روانشناس مطرح کنید و از کمک حرفه ای در این زمینه برخوردار شوید.

آیا مشکلات عملکردی شامل تحریک شدن و کمبود میل جنسی با مشاوره قابل حل است؟

مراجعه به روانشناس تا چه حد می‌تواند سردی عاطفی و جنسی زوج را کاهش دهد و مانع جدایی شود؟

آیا مشکلات جنسی رایجی که چندین سال با آن ها درگیرم، قابل حل است؟

مشاوره آنلاین طلاق

وقتی فکر طلاق به ذهنتان می‌رسد مهم است ارزیابی کنید چرا چنین احساسی دارید و چه مدت است که این افکار و احساسات شما را مشغول کرده؟ اگر زندگی‌تان را دوست دارید شاید بد نباشد در این باره با مشاور خانواده صحبت کنید، حتی مشاوره طلاق به صورت تلفنی نیز می‌تواند این فضا را در اختیار شما قرار دهد.

آیا به خاطر فرزندتان به زندگی زناشویی ادامه می‌دهید؟

آیا طلاق زندگی‌تان را بهتر می‌کند؟

آیا تمام راه‌حل‌ها را برای حل مشکل امتحان کرده‌اید؟

مشاوره آنلاین ازدواج

امروزه با بالا رفتن توقعات خانواده‌ها، محدودیت امکانات رفاهی، مادی و سایر مشکلات اجتماعی محدودیت ها در زمینه ازدواج بیشتر شده و سختگیری‌ افراد درباره انتخاب همسر بیشتر می‌شود. بنابراین صحبت کردن با مشاور ازدواج و ارزیابی شدن برای شروع شناخت بسیار مهم است حتی در شرایطی که امکان مراجعه حضوری نیست، مشاوره ازدواج به صورت تلفنی به شما کمک می‌کند گامی به جلو بردارید.

آیا ازدواج راهی برای گریز از مشکلات محیط اطراف و فرار از خانواده است؟

آیا صحبت درباره مسائل جنسی قبل از ازدواج الزامی است؟

تیپ شخصیت طرف مقابل در تصمیم‌گیری و انتخاب همسر چقدر تأثیرگذار است؟

مشاوره آنلاین کودک

همان‌گونه که بیشتر صفات و خصوصیات اخلاقی در سنین اولیه کودکی به وجود می‌آید و رشد پیدا می‌کند خیلی از مشکلات و عادت‌های بد اخلاقی نیز در همان سنین اولیه آموخته و با تکرار شدن در شخصیت کودک تثبیت می‌شود.

با این دانش رجوع به مشاور یا روانشناس کودک برای آگاهی و پیشگیری از بروز مشکلات کاربردی است. مشاوره کودک تلفنی می‌تواند در کوتاه‌ترین زمان ممکن اطلاعات لازم را در اختیار شما قرار دهد تا آینده فرزندتان را به درستی شکل دهید.

آیا والدین در پرخاشگری و زورگویی کودک نقش دارند؟

جبران کردن نبود فیزیکی خود با خرید اسباب بازی راه حل مناسبی است؟

تناقض‌های رفتاری و تربیتی پدر و مادر چه پیامدهایی دارد؟

مشاور و روانشناس خوب کیست؟

  • مشاور خوب، با دقت و با حوصله گوش می دهد. قطعا مشاور برای اینکه درک درستی از دغدغه ها و مسائل شما پیدا کند لازم است به دقت به صحبت ها و درد دل شما توجه کند. مشاور خوب صبورانه فرصت را در اختیار شما قرار دهد و ارتباط صمیمانه تری می سازد.
  • مشاور خوب همدل است برای همه ما پیش آمده است که موضوعی ذهنمان را درگیر کرده باشد و همین که آن را با دیگران مطرح کنیم به جای همدلی و همدردی مورد سرزنش و تحقیر دیگران واقع شویم. یک مشاور خوب کسی را قضاوت یا سرزنش نمی کند، تمام هم و غم مشاور خوب این است که به شما کمک کند به افکار و احساسات خود مسلط شده و با راهکار های عملی قدمی در جهت رفع مشکلات خود بردارید.
  • مشاور خوب رازدار است، تصور کنید می خواهید با کسی از عمیق ترین و شخصی ترین رازها، ترس ها و مشکلاتتان بگویید. اگر به رازداری او اطمینان نداشته باشید قطعا تمایلی به همدلی و همراهی وی هم نخواهید داشت.
  • مشاور خوب متخصص است شاید خصوصیات قبل را در دوستان نزدیک و اعضای خانواده هم بتوان پیدا کرد، اما اکثر اوقات در صورت مشورت با این افراد راهکار های قابل اعتمادی ارائه نمی شود. همین امر باعث شده که تخصص مشاور از نظر ما مهم ترین وجه تمایز یک مشار و روانشناس خوب باشد.

روند مشاوره روانشناسی چگونه است؟

زمانی که برای اولین بار به روان‌شناس مراجعه می‌کنید باید انتظار این را داشته باشید که او سوالاتی درباره مشکلتان و جزئیاتی از تاریخچه زندگی شخصی‌تان بپرسد. این سوالات معمولا شامل مواردی همچون زمان شروع مشکل، چه چیزهایی باعث بهتر و بدتر شدن آن می‌شود و اینکه این مشکل چه تأثیری در کار و زندگی اجتماعی شما می‌گذارد.

همچنین سوالاتی در مورد تجربیات شما در حین رشد، تحصیلات و شغل، وضعیت تأهل و روابط بین فردی و اینکه داروی خاصی مصرف می‌کنید این مرحله جمع‌آوری اطلاعات است و ممکن است چندین جلسه طول بکشد و سپس توسط آزمون‌های روان‌شناختی درمانی را در قالب مشاوره یا روان‌درمانی ارائه خواهد داد. به یاد داشته باشید که روان‌شناس در هیچ شرایطی اجازه ندارد دارو تجویز کند.

روند مشاوره روانشناسی تلفنی و آنلاین توسط دکتر خانلرزاده چگونه است؟

برای رزرو وقت مشاوره آنلاین روانشناسی به یکی از روش های زیر عمل کنید:

  • تماس تلفنی با شماره 09032837227 در ساعات اداری (از 9 صبح تا 8 شب)
  • ارسال پیامک درخواست زمان مشاوره به شماره 09032837227
  • ارسال درخواست زمان مشاوره از طریق تلگرام به شماره 09032837227

پس از ارسال درخواست، با شما تماس گرفته می شود و هماهنگی لازم برای زمان مشاوره انجام خواهد شد. درصورتیکه تمایل دارید مشاوره آنلاین از طریق اپلیکیشن واتساپ انجام شود حتما موارد زیر را مد نظر قرار دهید.

  • زمان مشاوره در مکانی آرام و بدون تردد حضور داشته باشید و به اطرافیان اعلام کنید به هیچ عنوان مزاحم شما نشوند.
  • تلفن همراه شما در زمان مشاوره باید به اینترنت مناسب دسترسی داشته باشد.
  • از میزان حجم اینترنت خود در زمان مشاوره اطمینان داشته باشید تا در حین مشاوره ارتباط قطع نشود.